Урологія – область клінічної медицини, що вивчає захворювання органів сечової системи жінки, а у чоловіків – захворювання органів сечової системи і статевих органів, і розробляє методи їх лікування та профілактики.
Уролог – лікар, який проводить діагностику, профілактику і лікування захворювань сечостатевої та сечовидільної системи. Надає допомогу при порушеннях в роботі важливих органів – сечового міхура, уретри, нирок, сечоводів, а також статевих органів у чоловіків і жінок.
Коли необхідна консультація уролога?
Характерними проявами більшості урологічних захворювань є болі, часте і хворобливе сечовипускання, кров або гній в сечі. Запалення також може супроводжуватися підвищенням температури тіла і погіршенням загального самопочуття. При появі того чи іншого симптому, ми рекомендуємо Вам відвідати уролога.
Деякі захворювання мають виражену картину. Ви можете запідозрити їх, якщо спостерігаються такі ознаки:
Цистит – болі внизу живота і в крижах, прискорене, хворобливість сечовипускання, виділення крові в кінці сечовипускання.
Уретрит – печіння, свербіж, біль в сечівнику, що підсилюється при сечовипусканні, почервонілий отечний зовнішній отвір сечовипускального каналу, гнійні і слизові виділення.
Простатит – біль в промежині або внизу живота, прискорене, хворобливе сечовипускання, розлади в сексуальній сфері життя.
Орхіт – раптово виникають болі в яєчку, озноб, підвищення температури тіла до 38-39 ° С, збільшення яєчка.
Баланопостит – больові відчуття та печіння в голівці статевого члена, крайній плоті, свербіж, почервоніння голівки статевого члена, набряклість головки, гнійні виділення з препуциального мішка з неприємним запахом.
Эпідидиміт – біль та збільшення мошонки в області запалення, часте сечовипускання, виділення з сечовипускального каналу, підвищується температура, головний біль, слабкість.
Не варто визначати свій діагноз самостійно: якщо ви відчули зміни в своєму організмі, а симптоми що з’явилися заважають вести звичний спосіб життя – як можна швидше зверніться на консультацію до уролога.
Також варто пам’ятати, що відсутність ознак захворювання не завжди говорить про стовідсоткове здоров’я, тому лікарі рекомендують регулярні профілактичні огляди урологів і гінекологів.