Терапія

Внутрішні хвороби (терапія, внутрішня медицина) — розділ медицини, що займається проблемами етіології, патогенезу та клінічних проявів захворювань внутрішніх органів, їхньої діагностики, нехірургічного лікування, профілактики та реабілітації.

Лікарі, що займаються нехірургічним лікуванням внутрішніх захворювань, називаються терапевтами.

Для ефективного лікування потрібна правильна діагностика, заснована на систематичному огляді пацієнта, аналізі анамнезу, скарг та об’єктивних ознак захворювання (виявлених при фізичному дослідженні — огляді, пальпації, перкусії, аускультації, а також за допомогою рутинних лабораторно-інструментальних методів).

Виявлені ознаки (симптоми) захворювання терапевт об’єднує в синдроми (сукупність симптомів, що мають спільний патогенез), на основі яких робить остаточний висновок про можливе захворювання. У випадку неможливості зробити однозначний висновок про захворювання проводиться диференційна діагностика декількох схожих захворювань з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями. У деяких складних для діагностики клінічних випадках призначається пробне лікування, яке дозволяє поставити діагноз, заснований на оцінці результатів проведеного лікування. Після постановки діагнозу терапевт призначає лікування. Застосовуються нелікарські методи лікування (дотримання режиму праці та побуту, харчування), медикаментозне та фізіотерапевтичне лікування, санаторно-курортне лікування.

У сучасній медичній науці є тенденція до підвищення рівня спеціалізації та подрібнення клінічної медицини на вузькоспеціалізовані розділи.

Розділами внутрішніх захворювань є:

  • гастроентерологія — захворювання шлунково-кишкового тракту
  • пульмонологія — захворювання легень
  • гепатологія — захворювання печінки
  • нефрологія — захворювання нирок
  • кардіологія — захворювання серцево-судинної системи
  • гематологія — захворювання крові та кровотворних органів
  • ревматологія — захворювання сполучної тканини
  • інфекційні захворювання — захворювання, які викликаються мікроорганізмами
  • ендокринологія — захворювання ендокринної системи
  • геріатрія — терапія пацієнтів похилого віку
  • спортивна медицина — патологічні зміни, що виникають при заняттях спортом

Паралельно з диференціацією терапевтичних знань за внутрішніми хворобами, для лікаря із загальнотерапевтичною підготовкою зростає роль цього розділу медицини в інтеграції з науковими дослідженнями природничих та технічних наук (біологією, фізіологією, фізикою, хімією і т. д.). Це дозволяє застосовувати в клінічній практиці новітні високотехнологічні методи діагностування пацієнтів (ендоскопію, моніторне спостереження, комп’ютерну, позитронно-емісійну та магнітно-резонансну томографію та ін.).

Імунопрофілактика або вакцинація – це єдиний надійний спосіб захисту від інфекційних захворювань та/або важких ускладнень від них. Організм реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет до хвороби.

У нашому центрі є можливість захиститись від захворювань таких як: гепатит В, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, ХІБ-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит, ротавірусна інфекція, менінгокок, вірус папіломи людини (ВПЛ), пневмокок тощо.

 

Послуги терапевта *

 Код                                                 Найменування послуг Ціна, грн.
1. 01.03 Первинна консультація лікаря-терапевта 400
2. 01.04 Вторинна консультація лікаря-терапевта, до 1 міс. після звернення 300
3. 25.18 Проведення електрокардіограми під час консультації лікаря 100
4. 01.01 Консультація лікаря-терапевта при ультразвуковому обстеженні 300
5. 01.02 Консультація лікаря-терапевта перед вакцинацією (при виявленні протипоказів) 350

*  Вартість одноразових медичних виробів, які використовуються лікарем під час прийому, входить в прайсову ціну послуги

Наші спеціалісти

Комендант Василина Василівна

https://dolya-medcenter.com.ua/team-view/комендант-василина-василівна/

Маслей Катерина Василівна

Портфоліо

Бучок Вікторія Іванівна

https://dolya-medcenter.com.ua/team-view/%бучок-вікторія