Вагітність – це особливий період для кожної жінки. З одного боку, вона приносить щастя материнства, а з іншого – це величезна відповідальність за життя та здоров’я малюка. Успішне виношування й народження дитини залежить від багатьох факторів, починаючи від генів батьків, їхнього стану здоров’я до емоційного стану й комфорту вагітної. Тому, щоб уникнути найменших ускладнень і знизити ризики, що виникають під час виношування, майбутній мамі варто скрупульозно дотримуватися рекомендацій фахівця. З огляду на важливість ситуації, до вибору фахівця слід підійти дуже серйозно.
Ставати на облік варто з 7-го до 12-го тижня вагітності – це дозволить максимально точно провести всі необхідні аналізи та діагностики, а в разі виявлення патологій – звести ризики для мами й дитини до мінімуму.
Порядок спостереження за самопочуттям майбутньої мами та ії дитини дає змогу моніторити стан здоров’я пацієнтки, своєчасно встановлювати діагнози і збої в роботі організму, а також призначати оптимальну терапію. Це дозволяє уникнути багатьох проблем у майбутньому як дитині, так і матері.
Програма ведення вагітності включає в себе:
– планові консультації гінеколога протягом усього терміну вагітності;
– консультації вузьких фахівців (ендокринолог, терапевт, отоларинголог);
– повний комплекс лабораторних досліджень відповідно до МОЗ України;
– комбіновані скринінги I і II триместру з розрахунком індивідуального генетичного ризику;
– допплерометрію – дослідження, що дозволяє оцінити кровоток у різних органах малюка, а також у судинах плаценти, пуповини і матки (у II і III триместрі);
– кардіомоніторний контроль за станом плоду на підставі реєстрації частоти його серцебиття в поєднанні з реєстрацією тонусу матки (КТГ).
Підготував лікар Еліна Воробець