Більшість із нас відвідують лікаря тільки при появі явних симптомів, які так чи інакше позначаються на нашому повсякденному житті. Однак необхідно розуміти, що будь-якому захворюванню набагато простіше запобігти, ніж лікувати його і боротися з його наслідками. Гастроентеролог допоможе нормалізувати шлунково-кишковий тракт, що дасть змогу повернутися до повноцінного раціону харчування, а не обмежувати себе протягом усього життя строгими дієтами.
Гастроентерологія – розділ медицини, у якому детально вивчається весь шлунково-кишковий тракт людського організму, його фізіологія, анатомія, а також клініка захворювань, засоби профілактики і їх лікування. Якщо перекладати слово «гастроентерологія» з давньогрецької мови, то можна відразу зрозуміти, що це таке. «Гастр» – означає шлунок, «Ентерон» –кишківник, а «Логія» – наука. Отже, це наука про захворювання кишківника і шлунку.
Основні причини, що викликають патології органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ), – неправильне, нерегулярне і незбалансоване харчування, нестабільність екологічної обстановки, безконтрольний прийом лікарських засобів, стреси, шкідливі звички.
Коли слід звертатися до гастроентеролога?
До лікаря-гастроентеролога необхідно звернутися при наявності таких симптомів:
- Печія під час або після прийому їжі, фізичних навантажень;
- Біль у ділянці шлунка, правому або лівому підребер’ї, по ходу кишківника;
- Будь-який біль у животі без чіткої локалізації;
- Дискомфорт, тяжкість у надчеревній ділянці та/або правому або лівому підребер’ї;
- Гіркота в роті, неприємний присмак або запах з рота;
- Захворювання шкіри (вугрі, фурункули, екзема, різні дерматити);
- Надмірна вага, ожиріння, цукровий діабет;
- Хронічні захворювання з постійним прийомом лікарських засобів.
Звернутися до гастроентеролога рекомендується також людям, які страждають на цукровий діабет, які тривалий час приймали медикаменти, проходили радіо- і хіміотерапію.
Не секрет, що більшість батьків вважають за краще займатися самолікуванням у разі поодиноких скарг дитини на болі в животі. Але в таких випадках, як правило, знімається тільки симптоматика, а не усуваються причини болю. Це загрожує тим, що може розвинутися хронічне захворювання травної системи, яке потребуватиме серйозного втручання. Візит до фахівця дозволить вчасно розпізнати початок захворювання, а значить – вчасно вжити відповідних заходів щодо його лікування.
Мета лікаря гастроентеролога – постановка діагнозу і призначення адекватного лікування. Це досягається завдяки огляду та проведенню необхідних медично-діагностичних досліджень. На підставі даних огляду й аналізів спеціаліст призначає необхідне лікування.
Методи лікування можуть у себе включати:
- прийом лікарських препаратів,
- особливу дієту,
- фізіотерапевтичні процедури і т. д.
Послуги гастроентеролога *
№ | Код | Найменування послуг | Ціна, грн. |
1 | 10.01 | Первинна консультація лікаря-гастроентеролога | 480 |
2 | 10.03 | Вторинна консультація лікаря-гастроентеролога – до 3-х міс після звернення | 350 |
* Вартість одноразових медичних виробів, які використовуються лікарем під час прийому, входить в прайсову ціну послуги
Наші спеціалісти
Сливка Наталія Володимирівна
https://dolya-medcenter.com.ua/team-view/сливка-наталія-володимирівна/