|
|
Сімейна медицина
Сімейна медицина

Сімейну лікувальну практику необхідно розглядати, як таку, яка забезпечує тривалу опіку за здоров’ям громадянина і всіх членів його сім’ї незалежно від характеру хвороби, стану органів і систем організму у всі періоди життя людини.

Сімейну медицину як спеціальність особливо характеризує система професійних цінностей спеціалістів, які у ній працюють. Це, перш за все, широкий погляд на клінічні проблеми пацієнта, медичне обслуговування в контексті сім’ї, індивідуальний підхід до здоров’я хворого та членів його сім’ї. Лікар загальної практики (сімейний лікар)  повинен добре розуміти, як сім’я впливає на здоров’я пацієнта і як здоров’я пацієнта відображається на його сім’ї. Співробітництво із сім’єю буде означати, що з боку медичних працівників з’явиться розуміння й уважне ставлення до емоційних переживань і наслідків, які обов’язково виникають при захворюванні одного із членів сім’ї. Усвідомлення хвороби одного із членів сім’ї неможливо відокремити від адекватної реакції членів його сім’ї, рідних йому людей. Безумовно, ставлення пацієнта до своєї хвороби, її розуміння та значення, яке він їй надає, визначається його соціальним оточенням. З іншої сторони, хвороба пацієнта впливає і на його близьких, і  на соціальне оточення. Це єдиний, нероздільний процес із зворотними зв’язками. Сімейний лікар повинен не розхитувати цю систему, а приводити її у стан рівноваги.

Сімейна лікувальна практика базується на засадах доказової медицини.

Головні принципи сімейної медицини:

  • довготривалість і безперервність спостереження;
  • багатопрофільність первинно-медичної допомоги;
  • ставлення до сім’ї, як до одиниці медичного обслуговування;
  • превентивність як основа діяльності сімейного лікаря;
  • економічна ефективність і доцільність допомоги;
  • координація медичної допомоги;
  • відповідальність пацієнта, членів його сім’ї і суспільства за збереження і покращення його здоров’я.

Надаючи допомогу декільком поколінням пацієнтів із однієї сім’ї, сімейний лікар  неминуче стає свідком внутрішніх проблем родини і тісно стикається з ними. Ставлення сім’ї до питань здоров’я її членів, впливи екологічних факторів, спорту, особливостей харчування, значущості для здоров’я шкідливих звичок тощо має постійно контролюватися медичним працівником, який повинен передбачувати переходи кожного із членів сім’ї в зону ризику. У спеціаліста із сімейної медицини є унікальна можливість застосовувати превентивні заходи на ранньому етапі патологічних змін.

Профілактична спрямованість — важливий принцип сімейної медицини. Прогнозування ризику розвитку окремих захворювань, доклінічна їх діагностика, своєчасність інформування пацієнта, а також прийняття профілактичних заходів — найважливіші складові елементи щоденної роботи сімейного лікаря.

Імунопрофілактика або вакцинація – це єдиний надійний спосіб захисту від інфекційних захворювань та/або важких ускладнень від них. Організм реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет до хвороби.

У нашому центрі є можливість захиститись від захворювань таких як: гепатит В, поліомієліт, дифтерія, кашлюк, правець, ХІБ-інфекція, кір, краснуха, епідемічний паротит, ротавірусна інфекція, менінгокок, вірус папіломи людини (ВПЛ), пневмокок тощо.

Оптимальний графік введення вакцин затверджений у національному Календарі щеплень.

 

 

Послуги сімейного лікаря *

 Код                                                 Найменування послуг Ціна, грн.
1. 14.01 Первинна консультація сімейного лікаря 400
2. 14.04 Вторинна консультація сімейного лікаря (при зверненні протягом 1 місяця) 300
3.  14.14 Консультація лікаря перед вакцинацією (при виявленні протипоказів) 350
4. 14.03 Первинна консультація сімейного лікаря 2-х і більше осіб з сім”ї – 1 особа 350
5. 25.18 Проведення ЕКГ під час консультації лікаря 100

*  Вартість одноразових медичних виробів, які використовуються лікарем під час прийому, входить в прайсову ціну послуги

Наші спеціалісти

Сойко Рената Степанівна

сойко-рената-степанівна