Неврологія

Неврологія – це наука, яка вивчає всі прояви нормального розвитку та патології нервової системи людини, а також зміну нервової системи внаслідок хвороб інших органів і систем організму або шкідливих зовнішніх факторів.

Основна роль нервової системи – це сприйняття та аналіз усіх сигналів поза організмом і всередині нього, подальша трансляція, обробка і відповідна реакція. Таким чином, це вартовий, який сигналізує про збій в організмі або зміни в навколишньому середовищі.

Неврологічні захворювання – одні з найпоширеніших категорій хвороб у світі. Вони можуть розвиватись у будь-якому віці. У зв’язку з різними несприятливими життєвими факторами, травмами чи віковими змінами частота цих захворювань впродовж останніх років значно зростає.

 

Нервова система людини поділяється на центральну нервову систему – головний мозок і спинний мозок, та периферичну нервову систему, тобто всі нервові волокна і вузли, сплетіння нервових волокон, які знаходяться поза центральною нервовою системою. Найчастішим сигналом збою є біль. Основні симптоми, на які слід звернути увагу, пов’язані з вірогідним ураженням центральної нервової системи, а саме головного мозку: головний біль, оніміння, запаморочення, хиткість, асиметрія обличчя, перекіс обличчя, косоокість, двоїння, утруднення ковтання, порушення мови, неслухняний язик, незручність при виконанні звичайних рухів, порушення ходи, слабкість чи оніміння в руці або нозі, судоми, втрата свідомості тощо.

Також можуть бути симптоми порушення вищих психічних функцій: порушення пам’яті, інтелекту, дратівливість, плаксивість, швидка зміна настрою, депресія, тривога, нав’язливі думки та дії, зниження критики до ситуації, себе, своєї хвороби та ін.

Хронічне отруєння організму (алкоголізм, наркоманія), важкі порушення обміну речовин в організмі також призводить до ураження нервових волокон.

Найчастішою причиною звернення пацієнтів до лікаря-невролога є патологія периферичної нервової системи, що становить близько 70% від загальної кількості хворих. З них більша частина – це хворі з патологією хребта, що має назву вертеброневрологія. Пов’язана вона з патологією кісткових структур, дисків, суглобів, м’язових і сухожильних утворень хребтового стовпа.

У сучасному світі кожна людина може зіштовхнутись з різними проблемами неврологічного характеру, від болів у поясниці та мігрені і до серйозних захворювань нервової системи.

Стреси, безсоння, хронічна перевтома, малорухомий спосіб життя, ожиріння – є далеко не вичерпним списком першопричин, що провокують розвиток таких захворювань, як остеохондроз, радикуліт, різного характеру неврози, невралгія та інші порушення нервової системи.

Всі неврологічні захворювання є дуже серйозними та потребують точної діагностики і лікування. Навіть незначні порушення нервової системи можуть серйозно вплинути на якість життя людини. Згідно зі статистикою, з неврологічними проблемами до лікаря звертаються люди старшого віку. Проте все частіше пацієнтами медичних закладів стають молоді люди з подібними симптомами.

Невропатолог якісно проводить діагностику та лікування захворювань нервової системи, судин головного мозку, хребта та багатьох інших порушень зі сфери неврології. Крім цього, невропатолог займається й лікуванням проблем сучасної цивілізації – неврозами, результатами стресів, синдромом хронічної втоми тощо.

 

Послуги невролога дитячого *

№ п/п Код Послуги Ціна, грн
1.  24.01 Первинна консультація та огляд лікаря-невролога дитячого 400
2. 24.02 Огляд лікаря-невролога дитячого з елементами ЛФК дітей до 1 року 450
3. 24.03 Вторинна консультація лікаря-невролога дитячого, до 1 міс. після звернення 300
4. 24.05 Первинна консультація лікаря-невролога дитячого 2-х і більше дітей з сім”ї – 1 дитина 350

Послуги невролога дорослого (з м. Мукачева)

1 16.88 Первинна консультація та огляд лікаря-невролога дорослого 500
2

 

 

16.89 Вторинна консультація лікаря-невролога дорослого, до 1 міс. після звернення 350

Наші спеціалісти

Поп Світлана Степанівна – лікар – невролог дитячий

 

Роман Вікторія Миколаївна – лікар – невролог дорослий (з м. Мукачева)