З часу запровадження в широку клінічну практику сучасних ультразвукових апаратів, які працюють у режимі реального часу і мають високу роздільну здатність, нікого уже не здивує, що дитина знайомиться з ультразвуковим обстеженням ще в утробі матері.
Незважаючи на це, коли лікар педіатр призначає УЗД головного мозку вашій дитині, виникає два запитання: навіщо і чи не шкідливо це для неї?
Ультразвукові хвилі – це механічні коливання високої частоти. Пацієнт при ультразвуковому обстеженні не отримує жодного променевого навантаження, а сама процедура триває до 10 хвилин. Ультразвукові хвилі здатні проникати лише крізь мякі тканини, тому УЗД голови має «термін дії»: воно проводиться тільки дітям у віці до року, в яких не закрились тім’ячка. Тому, щоб захистити маля від серйозних неприємностей в майбутньому, зробіть УЗД мозку дитини якомога скоріше.
УЗД головного мозку призначається кожній дитині у віці 1-1,5 місяці в межах комплексного обстаження, до якого також входить УЗД тимусу, серця, кульшових суглобів, нирок і черевної порожнини. Ультразвукове обстеження мозку – повністю безболісне, швидке і безпечне. Ультразвук не сприймається людським вухом, але в природі з допомогою таких звукових хвиль високої частоти спілкується багато тварин – дельфіни, крокодили, літаючі миші. Ультразвук діє на людину без жодної шкоди, й це доведено чисельними дослідженнями. На практиці не спостерігалось жодного ускладнення чи погіршення стану дитини, пов’язаного з нейросонографією, а діти, котрим нейросонографія проводиться під час сну, навіть не прокидаються. Спеціально підготовлювати дитину до УЗД не потрібно. Щоб немовля поводилося спокійно, його просто краще погодувати перед обстеженням.
Показами до проведення ультразвукового обстеження головного мозку новонароджених є:
– гестаційний вік менше 36 тижнів;
– маса тіла при народженні менше 2800 грам;
– оцінка по шкалі Апгар на п’ятій хвилині менше 7 балів;
– клінічні ознаки ураження центральної нервової системи;
– множинні стигми дизембріогенеза;
– присутність в анамнезі хронічної внутрішньоутробної гіпоксії, асфіксії в пологах, синдром дихальних розладів, інфекційні захворювання в матері та дитини;
– погіршення стану, переведення у відділення реанімації.
Бережіть себе і будьте щасливі.
Найкращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими. /О.Уайльд/
Ваша дитина в надійних, професійних руках. Медико-діагностичний центр «Доля».
Попередній запис за тел. 098 741 9003
http://www.dolya-medcenter.com.ua/