Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – найбільш загрозливий фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. Більше 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики близько 45% хворих людей не підозрюють, що вони мають високі показники артеріального тиску.
Мета проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертонією – підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії, поширення інформації про те, як можна запобігти розвитку цього захворювання.
10 цікавих фактів про гіпертонію:
- Гіпертонія безпосередньо збільшує ризик серцевого нападу та інсульту.
- Гіпертонія особливо поширена серед людей, які мають цукровий діабет, подагру або захворювання нирок.
- Гіпертонія є безсимптомним захворюванням.
- Вона більш поширена у людей з аналогічними захворюваннями в сімейній історії.
- Дуже високий ризик поширення у людей, які страждають ожирінням і зловживають алкоголем.
- Зустрічається у жінок, що приймають оральні контрацептиви.
- Гіпертонія, на жаль, зустрічається і в дітей та підлітків.
- Деякі ліки для втрати ваги можуть збільшити ризик появи гіпертонічної хвороби.
- Важливість спостереження систолічного кров’яного тиску збільшується з віком.
- Артеріальний тиск змінюється протягом дня. Він найнижчий, коли ви спите, і піднімається, коли ви прокидаєтеся.Якщо Ви помітили в себе підвищений кров’яний тиск — не варто зволікати, а слід одразу ж провести комплексне обстеження організму у кваліфікованих спеціалістів та визначити, як, при потребі, боротись із цим захворюванням.
Перший крок на шляху до здорового організму та врегулювання кров’яного тиску – візит до лікаря. Адже самолікування у цьому випадку до покращення не призведе.
У медико-діагностичному центрі “Доля” – для кожного пацієнта підберуть індивідуальний підхід та лікування. Тут спеціалісти перевірять Ваш кров’яний тиск. Якщо він виявиться високим, медику може знадобитися повторна перевірка тиску під час звичного робочого дня, аби встановити, чи є це регулярним явищем, або поодиноким. Відтак лікар навчить Вас самостійно правильно вимірювати артеріальний тиск у домашніх умовах. Згодом Вам доведеться прийти в медичний центр ще раз, аби проаналізувати та обговорити Ваші спостереження.
При необхідності лікар може провести медичний огляд, аби з’ясувати, чи присутні ознаки хвороби серця. Прослуховування серцебиття та перевірка очей – це те, на що медик перш за все зверне увагу. Дрібні кровоносні судини у задній частині ока можуть вказувати на високий кров’яний тиск. Аби перевірити рівень холестерину, лікареві може знадобитись аналіз крові, а також він може запропонувати провести Вам ехокардіографію, яка за допомогою ультразвукових хвиль сформує зображення Вашого серця або ЕКГ, яке покаже запис електричної активності серця. Аналіз крові, а також сечі та ультразвук може знадобитись і для того, аби перевірити функцію нирок.
Опісля усіх необхідних обстежень та висновків, лікар, перш за все, надасть рекомендації щодо зміни способу життя, адже саме те, що ми звикли робити протягом кожного дня, може виявитись причиною захворювання. Аби знизити артеріальний тиск, якщо у Вас надмірна вага, Вам потрібно буде її позбутись. Окрему увагу людям, що страждають на гіпертонічну хворобу, варто приділити харчуванню. Їжа з низьким вмістом жирів, багата калієм та клітковиною – ось Ваш раціон. Проте якщо у Вас є проблеми з нирками, кількість калію варто обмежувати, а без дозволу лікаря – не збільшувати. Адже можна позбутись одного захворювання, проте згодом лікуватись від іншого.
Серед рекомендацій буде й зменшення кількості спиртного, а також – уникнення стресових ситуацій.
Проте це лише рекомендації щодо зміни способу життя, якщо стадія захворювання 2 або 3, знадобляться спеціальні препарати для зниження рівня артеріального тиску. Які саме, людина зможе дізнатись безпосередньо на прийомі у відповідного спеціаліста медико-діагностичного центру.
Індивідуальний підхід до кожного пацієнта у медико-діагностичному центрі “Доля” забезпечить надійне лікування та зменшить ризик серцевого нападу, інсульту, серцевої недостатності або ж пошкодження нирок чи очей. Якщо якогось з перелічених чинників Вам уже не вдалось уникнути, спеціалісти допоможуть зробити наслідки пошкодження менш важкими.
Варто усвідомлювати, що важкість як самого захворювання, так і його результат безперечно залежить від того, наскільки вчасно людина звернеться до лікаря. Головне завдання – виявити захворювання на тій стадії, коли ще можна зарадити розвитку ускладнень та усунути можливі наслідки.
Попередній запис до кардіолога за телефонами (031) 425-15-61 та (098) 741-90-03
www.dolya-medcenter.com.ua